Autoškola Charvát

Kde nás najdete
Mendelova 7/556 (zadní vchod)
Praha 4 - Háje
Úřední hodiny
po telefonické dohodě kdykoliv 8 - 20 hodin

Vrácení řidičského průkazu

Vrácení řidičského průkazu

Vrácení řidičského průkazu po zákazu řízení

Přezkoušení z odborné způsobilosti musíte absolvovat za účelem vrácení řidičského průkazu v případě, kdy ode dne právní moci rozsudku nebo rozhodnutí, jímž došlo k uložení trestu nebo sankce zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, uplynul více než jeden rok.

Vrácení řidičského průkazu po dosažení 12 bodů

Přezkoušení z odborné způsobilosti za účelem vrácení řidičského průkazu po dosažení 12 bodů v bodovém systému je nutné vždy. Toto přezkoušení je možné po vypršení 1 roku ode dne nabytí právní moci rozhodnutí – v evidenční kartě řidiče vyznačeno jako „Datum ukončení“.

Vrácení řidičského průkaz po ztrátě zdravotní způsobilosti

Přezkoušení z odborné způsobilosti musíte absolvovat za účelem vrácení řidičského průkazu v případě, kdy od právní moci rozhodnutí o odnětí řidičského oprávnění pro ztrátu zdravotní způsobilosti uplynuly více než tři roky

Výcvik a přezkoušení pro vrácení řidičského průkazu

Výcvik v autoškole není nutný, přesněji, není předepsán zákonem. Všichni uchazeči mají v ceně přezkoušení uhrazenu jednu cvičnou jízdu na daném vozidle pro skupinu, o kterou v přezkoušení žádají.
Přezkoušení je v podstatě stejné, jako závěrečné zkoušky v autoškole. Skládá se vždy z jednoho testu o pravidlech provozu na pozemních komunikacích a první pomoci, dále zkoušky z ovládání a údržby vozidla (u skupin C,CE,D,DE) a praktické jízdy – jízda je se všemi žádanými skupinami. U tohoto typu přezkoušení je pouze jedna možnost opravy – pokud se některá část zkoušky nepovede ani napodruhé, je nutné zahájit s uchazečem novou výuku a výcvik v autoškole.

Doklady potřebné k přezkoušení

Ceny přezkoušení pro vrácení řidičského průkazu

základní skupina B, BE
každá další skupina A,C,D,CE,DE,T
poplatek za zkoušku

3 000 - 5 000 Kč
3 000 Kč
700 Kč